• شهرداری منطقه 4
  • پل تاریخی آجی چای
  • میدان ستارخان
  • نورپردازی میدان جهاد
 
تاریخ : پنجشنبه 7 آذر 1398     |     کد : 3777

شهردار منطقه4 تبریز خبر داد:

اجرای طرح‌های زیست‌محیطی در محدوده شهرداری منطقه4 تبریز

شهردار منطقه4 تبریز از اجرای پروژه‌های مختلف زیست‌محیطی در محدوده منطقه چهار خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه4 تبریز، اکبر امجدی با بیان اینکه در سال‌های اخیر بخشی از تلاش خود را برای احداث پروژه‌های زیست‌محیطی متمرکز کرده‌ایم، اظهار داشت: این روند همچنان با اجرای کانال‌های هدایت آب‌های سطحی و تکمیل مهرانه‌رود ادامه دارد.
وی با اشاره به احداث کانال اطلس به طول۳۵۰ متر خاطرنشان کرد: اعتبار لازم برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده و تکمیل آن، راهکار مطلوب برای هدایت آب‌های سطحی مسیر بالادست اتوبان پاسداران خواهد بود.
شهردار منطقه4 تبریز کانال آبرو آذربایجان را دیگر پروژه در آستانه تکمیل منطقه خواند و افزود: احداث کانال آبرو به طول ۵۰۰ متر در میدان آذربایجان، به معضل تجمع آب‌های سطحی در محدوده میدان آذربایجان پایان خواهد داد.
امجدی همچنین با تاکید بر لزوم تقویت زیرساخت‌های شهری، از اجرای عملیات بهسازی آبرو خیابان شمس‌تبریزی در محدوده منطقه چهار خبر داد.
وی با بیان اینکه حدود طول 2 كيلومتر از آخرین بخش بستر مهرانه‌رود در محدوده  پل سرداران فاتح تا پل سبزیکاران واقع شده است، افزود: ساماندهی بستر این رود، به عرض 30 متر در آخرین مراحل اجرایی است.
شهردار منطقه4 تبریز با بیان اینکه تاکنون بیش از 8 میلیارد تومان برای اجرای این طرح زیست‌محیطی، هزینه شده ‌است، افزود: بسترسازی اساسی مهرانه رود، از نظر زیست‌محیطی و گردشگری، تاثیر ماندگار خواهد داشت.

 


بابک ترکمنلو