• شهرداری منطقه 4
  • پل تاریخی آجی چای
  • میدان ستارخان
  • نورپردازی میدان جهاد
 
تاریخ : يکشنبه 18 ارديبهشت 1401     |     کد : 4731

چالش‌های خدماتی و اجرای طرح ناحیه‌محوری در شهرداری منطقه 4 بررسی شد

چالش‌های خدمات شهری و اجرای طرح ناحیه محوری در شهرداری منطقه 4 تبریز در جلسه ای با حضور سرپرست معاونت خدمات شهری و شهردار منطقه 4 و مدیران ستادی خدمات شهری بررسی شد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداري منطقه 4 تبريز، در این جلسه که با حضور سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداري تبریز، شهردار و مدیران شهرداری منطقه 4 تبریز و مدیران ستادی معاونت خدمات شهری برگزار شد، چالش‌ها و مشکلات شهرداری منطقه 4 تبریز در اين حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداري تبریز در این جلسه با تشریح وضعیت خاص شهرداری منطقه چهار گفت: منطقه 4 پرجمعیت‌ترین منطقه شهرداری تبریز بوده و به این لحاظ محوریت خدمات شهری در این منطقه ضرورت دارد.
بررسی الزامات و ضروریات برای ایجاد زمینه‌ها و زیرساخت‌های اجرای طرح ناحیه محوری در شهرداری منطقه 4 تبریز مهم‌ترین موضوع جلسه قرار خدمت در شهرداری منطقه 4 تبریز بود که در این خصوص فهرستی از چالش‌های منطقه مورد بررسی قرار گرفت.
جواد صدیقی با تشریح وضعیت فعالیت شهرداری‌ها در قالب طرح ناحیه‌محوری گفت: تعیین شهرداران ناحیه برای هر کدام از 4 ناحیه موجود در این منطقه از شهرداری، با هدف تمرکز بر ناحیه‌محوری و ارتباط نزدیک‌تر با شهروندان و تمرکز بر رفع مشکلات شهری صورت خواهد.
رفع مشکل سد معبر، نوسازی مبلمان فرسوده در پارک‌های منطقه، نوسازی و افزایش ماشین‌آلات و تجهيزات منطقه، ضرورت بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین در ماموریت‌های خدمات شهری از جمله مهم‌ترین موضوعاتی بود که در جلسه قرار خدمت مورد بررسی قرار گرفت.
مسعود عليلو شهردار منطقه 4 تبريز نيز در اين جلسه با بيان اينكه برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي ارائه خدمات شايسته محله‌اي و اجراي پروژه‌هاي عمراني در حال اجرا است، تاكيد كرد: اجرای طرح ناحيه‌محوري، نقش بسزا در شفاف‌سازی، تقویت نظارت‌ها، احصای نیازها و کاستی‌های منطقه و تسریع در پاسخ‌گویی به مطالبات شهروندان خواهد داشت.
وي گفت: طرح ناحیه‌بندی شهرداری منطقه 4 تبریز با مشخص‌شدن محدوده نواحی منطقه، رسماً وارد فاز اجرایی شده و در میان‌مدت با مشخص‌شدن ابعاد تاثیرگذاری و شناسایی نقاط ضعف و قوت، در کلان‌شهر تبریز عملیاتی خواهد شد.

 

PDF چاپ چاپ