• شهرداری منطقه 4
  • پل تاریخی آجی چای
  • میدان ستارخان
  • نورپردازی میدان جهاد
 
تاریخ : شنبه 24 ارديبهشت 1401     |     کد : 4738

شهردار تبریز:

توزیع عادلانه منابع شهر، محور اساسی برنامه‌های مدیریت شهری است

شهردار تبریز گفت: یکی از محورهای اساسی مدیریت شهری توزیع عادلانه منابع شهری است و منابع محدود باید به صورت عادلانه در سطح شهر توزیع شود.

به گزارش شهریار، یعقوب هوشیار عصر امروز در دیدار با فرماندهان پایگاه‌های بسیج، ائمه جمعه و خانواده معظم شهدای سطح حوزه شهرداری منطقه ۴ اظهار کرد: برای مدیریت شهری مایه برکت است که افکار و اندیشه و قلب‌هایمان را به هم نزدیک کرده و کارهای بزرگی در شهر رقم بزنیم.
وی افزود: فرایند توسعه، زمانبر است اما نقطه شروع و جهت گیری مهم است. 

شهردار تبریز تصریح کرد: تحلیل مردم ممکن است با تحلیل ما متفاوت باشد چرا که مسئولیت ما سنگین است؛ اما باید به سمتی برویم که از مردم به عنوان بازو استفاده کنیم. 

وی اضافه کرد: راهبردهایم را درباره مدیریت شهر اعلام کرده‌ و برای دستیابی به این راهبردها راهکارهای اجرایی را هم ارائه کرده‌ام. 

هوشیار خاطرنشان کرد: تبریز را به ۳۴ یا ۳۵ ناحیه تقسیم می‌کنیم تا نگاه محله‌ای داشته باشیم، چرا که ما با یک کلانشهر مواجه هستیم و  نباید ساده انگاری کرد. 

وی یادآور شد: اولین پایلوت ناحیه محوری، منطقه ۴ است. هر ناحیه شهردار و معاونان خود را خواهد داشت تا احصای نیازمندی‌ها از لایه های پایین اتفاق بیفتد. 

شهردار تبریز با اشاره به بودجه بندی سال آتی نیز گفت: بودجه ۱۴۰۲ شهرداری بر اساس ناحیه‌محوری تدوین خواهد شد و علاوه بر پروژه های بزرگ، پروژه‌های کوچک متعددی برای شهر طراحی می شود. 

وی ادامه داد: محور نواحی، مساجد هستند و در هر ناحیه یک مسجد محور اصلی خواهد بود. پنج مدرسه هم به این مسجد وصل خواهد شد تا بتوانیم روی قشر نوجوان هم تاثیرگذار باشیم. 

هوشیار عنوان کرد: ما با ۳۵ مسجد شروع می‌کنیم اما برنامه داریم آن را به ۱۰۰ مسجد برسانیم.

وی شهدا را نعمتی برای جامعه دانست و خاطرنشان کرد: روح شهدای عزیز بر جامعه ما حاکم است و بنده تاثیر و برکت دیدار با خانواده های شهدا را در خود می بینم و همه شهرداران منطقه و نواحی موظف هستند به صورت مستمر به دیدار خانواده های شهدا بروند. 

به گفته هوشیار، همایش ملی مدیریت شهری با عنوان جلوه‌های جهادی شهیدان آقا مهدی باکری و حاج قاسم سلیمانی در خرداد سال جاری برگزار می‌شود و سال آینده نیز یادواره شهدای آذربایجان برگزار خواهد شد.


PDF چاپ چاپ