• شهرداری منطقه 4
  • پل تاریخی آجی چای
  • میدان ستارخان
  • نورپردازی میدان جهاد
 
تاریخ : پنجشنبه 6 مرداد 1401     |     کد : 4806

از صدور پروانه رايگان به بافت فرسوده تا افتتاح فاز اول مجموعه فرهنگی تاریخی خانه ستارخان در سال جاری

شهردار منطقه ۴ تبریز در برنامه تلویزیونی تبریزیم بخشی از اقدامات منطقه را تشریح کرد؛

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 4 تبریز، مسعود عليلو شهردار منطقه چهار تبريز با اشاره به اقدامات انجام یافته در خصوص جمع آوری سد معبر، افزود، با سیاست‌ گذاری صورت گرفته دکتر هوشیار شهردار محترم تبریز، مقرر گردیده است که محل‌هایی به خودروهای ایجاد کننده سدمعبر تعیین شود.
او ادامه داد، در تلاش هستیم این مهم را با هماهنگی بین شهرداری و راهنمایی‌ و رانندگی محقق سازیم.
شهردار منطقه ۴ تبریز در تشریح بسته‌های مشارکتی منطقه گفت؛
یکی از مکاتبات که انجام شده، پیشنهاد محل توقفگاه اتوبوسرانی در مساحت ۲۵ هکتار است که از سال ۹۴ مصوب ماده ۵ را دارد و می‌تواند یک پروژه بزرگ تفریحی، تجاری، و توریستی باشد، ۱۳ هزار مترمربع از زمین های شهرداری در محدوده اتوبان پاسداران کارواش سیکا مورد دیگری است که به امور سرمایه‌گذاری ارجاع شده است.
وی اضافه کرد؛ در بافت فرسوده و حاشیه‌نشین نیز در دو نقطه و در مساحتی بالغ بر ۲۵ هکتار لکه گذاری شده و درصدد تهیه بسته مشارکتی آن هستیم.
عليلو اظهار کرد، در مدیریت جدید شهری با حضور دکتر هوشیار، طرح نگهداشت شهری در حوزه های مختلفی مانند خدمات محله ای از جمله کف سازی، آسفالت ریزی، پارک ها و ... با جدیت پیگیری می‌شود.
وی افزود، توجه ویژه به پارک ها در این دوره از مدیریت شهری باعث شده بیش از ۸۰ درصد تامین روشنایی، مرمت پارک ( تکمیل وسایل بازی و ...) تحقق یافته است..
شهردار منطقه چهار تبريز به مشکلات پاساژ رویال اشاره کرد و گفت؛ علیرغم دعوت های صورت گرفته از طرف شهرداری در گذشته، مراجعه ای از سوی مالکین انجام نشده، ولی شهرداری حاضر است به خاطر اصناف و کسبه، مشکلات این پاساژ را حل کند و مالکین نیز باید به قانون تمکین کنند.
وی اذعان کرد؛ حکم تبدیل به حالت اولیه صادر شده است و در صورتی که مراجعه ای از طرف مالکین انجام نشود لازم الاجراست، ولی همچنان فرصت وجود دارد و مالکین میتوانند با مراجعه این مشکل را تعیین و تکلیف نمایند.
مسعود علیلو با اشاره به قرار گرفتن ۵۰ درصد از بافت فرسوده تبریز در حوزه شهرداری منطقه۴ افرود، هزینه پروانه برای بافت فرسوده در زیربنای مجاز رایگان است، مگر اینکه طبقات اضافی اجرا شود.
او ادامه داد؛ بسته تشویقی در تعرفه عوارض محلی لحاظ شده است، مضاف بر این نیز همه تلاش خود را میکنیم تا جایی که می‌توانیم شهروندان را در این خصوص مساعدت کنیم.
علیلو به بخشی از اقدامات عمرانی منطقه اشاره کرد و گفت؛ در چشمه لی باغ برای مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع مناقصات احداث پارک در حال انجام است.
او ادامه داد، در تلاش هستیم با حمایت ویژه شهردار تبریز فاز اول مجموعه فرهنگی خانه ستارخان را تا پایان سال افتتاح کنیم.
شهردار منطقه چهار افزود، مجموعه استخر و مجموعه ورزشی ستارخان آغاز شده است، همچنین شهرداری مجوز شبکه فاضلاب ۳ کیلومتری برای کوی شهید مرادی را صادر کرده است که پس از سه دهه اهالی این منطقه پایان می یابد.


PDF چاپ چاپ